Yeşil ışık lazer tedavisi benim için uygun mu?

Prostat Büyümesi (BPH) Tedavisi Seçenekleri

Yeşil ışık lazer tedavisi Lazer Tedavisi, "İdrar Yolundan Prostat Alınması" (TURP) olarak bilinen geleneksel ameliyat işlemin etkisinin daha az yan etkiyle elde edildiği bir tedavi türüdür. 1

Belirtilerin yaşam şeklinizi olumsuz etkilemeye başlaması, tedavi seçeneklerini düşünme zamanının gelmiş olduğu anlamına gelir. Seçeneklerinizi anlamak, istediğiniz sonuç ve yaşam şeklinizin gerektirdikleri için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur. Bu bilgilerle ilgili üroloğunuzla konuşunuz.

Yeşil ışık lazer tedavisi, prostat büyümesi olan hastaların çoğunluğu için uygundur. Dünyada 375.000'den fazla kez yapılmış olan Yeşil ışık lazer tedavisi tedavi işlemi, yeni bir tedavi standardı oluşturmaktadır ve bu prostat büyümesi belirtilerini ortadan kaldıran bir standarttır.

Yeni bir Tedavi Standardı Oluşturmak

İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) sorununuzdan kurtulabilirsiniz

Yeşil ışık lazer tedavisi Lazer Tedavisi, İdrar Yolundan Prostat Alınması TURP olarak bilinen geleneksel ameliyat yönteminin etkisini daha az yan etkiyle gerçekletiren bir tedavi işlemidir. 1

Yeşil ışık lazer tedavisi, büyümüş prostat dokusunu almak için lazer enerjisi kullanır. Bu da kanalın idrar akışı için açılmasını sağlar; ancak bu yöntemde İdrar Yolundan Prostat Alınması (TURP) yönteminde sık görülen cinsel veya diğer yan etkilerin ortaya çıkma riski daha düşüktür. 1, 2

Hastaların çoğunluğu, ışınseçerli prostat buharlaştırılması (PVP) işleminden birkaç saat sonra evine döner ve de normal ve yorucu olmayan günlük işlerini yapmaya devam edebilir.3, 4, 11 Yeşil ışık lazer tedavisi lazer sistemi, İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) için kesin çözümdür. İdrar yollarınızda artık sorun olmayacak, kendinizi tehlikede hissetmeyeceksiniz, artık özgür olacaksınız!

Gereksinimlerinize en uygun olan tedaviyi belirlemek için aşağıdaki kılavuzu kullanabilirsiniz. Doktorunuzla tedavilerin beklenen sonuçlarını ve riskleri konuşunuz.

Selim prostatic hyperplasia (BPH) Tedavi Rehberi
Tedavi ÇözümüYeşil ışık lazer tedavisiProstatın İdrar Yolundan Alınması (TURP)
Belirtilerden hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlar 5 green square bullet green square bullet
Cinsel işlevlerde bozukluk olma olasılığı çok düşüktür 2, 7 green square bullet green square bullet
İdrar akışında önemli oranda iyileşme görülür 5 green square bullet  
Sonda kullanımı genellikle 24 saatten daha az bir süre gerekli olur 4, 7, 10 green square bullet  
Kan nakli riski çok düşüktür 4, 10 green square bullet  
Tedavi ayakta yapılır 3, 7 green square bullet  
Pıhtılaşmayı önleyici ilaçlar kullanan hastalar tedavi edilebilir 5, 6, 7 green square bullet  

Her tıbbi işlemde olduğu gibi, sonuçlar kişiye göre değişebilir. Bu internet sitesindeki açıklamalar, tipik klinik çalışmaların sonuçlarına dayanmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi ve risklerle ilgili olarak lütfen üroloğunuza başvurunuz.

1. Bouchier-Hayes DM, Anderson P, Van Appledorn S, Bugeja P, Costello AJ. KTP laser versus transurethral resection: (KTP lazer ve transüretral rezeksiyon yöntemlerinin karşılaştırılması:) early results of a randomized trial. (Rastgele gruplu bir deneyin erken sonuçları.) J Endourol. 2006 Aug;20(8):580-5.

2. Karataş OF, Taşçı A, Tuğcu V. Erectile functions in BPH patients after photoselective vaporisation of the prostate laser surgery. (Lazerli prostat ameliyatının ışınseçerli buharlaştırması sonrasında İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) olan hastaların sertleşme işlevleri.) Eur Urol 2006;5(2 suppl.):272 abstract 997. EAU Meeting, Apr 5-8,2006 Paris, France.

3. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. High power potassium-titanyl-phosphate laser vaporization prostatectomy. (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat lazerli buharlaştırma ile prostat alınması.) J Urol. 2000 Jun;163(6):1730-3.

4. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. Photoselective potassium-titanyl-phosphate laser vaporization of the benign obstructive prostate: observations on long-term outcomes. (İyi huylu engelleyici prostatın ışınseçerli potasyum titanil fosfat lazer buharlaştırılması: uzun süreli sonuç değerlendirmeleri.) J Urol. 2005 Oct;174(4 Pt 1):1344-8.

5. Malek RS, Barrett DM, Kuntzman RS. High-power potassium-titanyl-phosphate (KTP/532) laser vaporization prostatectomy: (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat (KTP/532) lazerle prostat buharlaştırma.) (24 hours later. (24 saat sonra.) Urology. 1998 Feb;51(2):254-6.

6. Malloy TR, Sandhu JS, Smith AL, Reddy B, Harryhil JF, Kaplan SA, Te AE. Photoselective vaporization of the prostate (PVP) in anticoagulated patients: a multicenter retrospective evaluation of feasibility. (Pıhtılaşma olmayan hastalarda ışınseçerli prostat buharlaştırma (PVP): geriye dönük çok merkezli bir uygulanabilirlik değerlendirmesi.) J Urol 2005 Apr;173(4 suppl.):423 abstract 1562.

7. The management of benign prostatic hyperplasia: diagnosis and treatment recommendations. (İyi huylu prostatla ilgili aşırı büyümenin kontrol altına alınması: tanı ve tedavi önerileri.) American Urological Association (Amerikan Üroloji Derneği) 2003.

10. Sarıca K, Alkan E, Lüleci H, Taşçı AI. Photoselective vaporization of the enlarged prostate with KTP laser: (Prostat büyümesinin KTP lazerle ışınseçerli buharlaştırılması:) long-term results in 240 patients. (240 hastada uzun süreli sonuçlar.) J Endourol. 2005 Dec;19(10):1199-202.

11. Mueller EJ. A series of 60 Yeşil ışık lazer tedavisi photoselective vaporization of the prostate (PVP) patients with results equal to standard TURP with much decreased morbidity and much quicker return to full normal unrestricted activity. (Sonuçları standart TURP tedavisiyle aynı, ancak çok daha düşük ölüm oranı olan ve normal sınırsız günlük yaşama çok daha hızlı şekilde döndüren, prostatın ışınseçerli buharlaştırılması (PVP) Yeşil ışık lazer tedavisi işlemi uygulanmış olan 60 hasta.) 52nd Annual James C Kimbrough Urological Seminar. Jan-16-Jan 21, 2005 Honolulu, Hawaii abstract 41.

Etiketler: prostat büyümesini engelleyen ilaçlar, prostat büyümesini engelleyen gıdalar, prostat büyümesine engel olan besinler, prostat büyümesini engellemek için, prostat büyümesini engelleyen şifalı bitkiler