Yeşil ışık lazer tedavisi nedir?

Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi (Yeşil Işık) Lazer Tedavisi, "İdrar Yolundan Prostat Alınması" (TURP) olarak bilinen geleneksel ameliyat işlemin etkisinin daha az yan etkiyle elde edildiği bir tedavi türüdür.1

İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) sorununuzdan kurtulabilirsiniz

Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi (Yeşil Işık), prostat büyümesi olan hastaların çoğunluğu için uygundur. Dünyada 375.000'den fazla kez yapılmış olan Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi (Yeşil Işık) tedavi işlemi, yeni bir tedavi standardı oluşturmaktadır ve bu prostat büyümesi belirtilerinden kurtaran bir standarttır.

Hastaların çoğunluğu, ışınseçerli prostat buharlaştırması (PVP) işleminden birkaç saat sonra evine döner ve de normal ve yorucu olmayan günlük işlerini yapmaya devam edebilir.3, 4, 11 Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi (Yeşil Işık) lazer sistemi, İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) için kesin çözümdür. İdrar yollarınızda artık sorun olmayacak, ödün vermek zorunda olmayacak, artık özgür olacaksınız!

Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi (Yeşil Işık) Çözümü:

  • İdrar akış hızında iyileşme 5
  • Normal işlere hızlı bir şekilde geri dönme 3
  • Tamamen kansız bir işlem 4, 10
  • %1'den az oranda görülen serleşme işlevi bozukluğu 8
  • Sonda kısa bir süre için takılır veya hiç takılmaz (çoğunlukla 24 saatten az) 4, 10
  • Farklı bir sağlık sorunu olmayan hastalarda ayakta tedavi olanağı 3
  • Belirtiler uzun süre görülmez 4
  • Dünyada 375.000'den daha fazla kez yapılmış bir işlemdir

 

Her tıbbi işlemde olduğu gibi, sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu internet sitesindeki açıklamalar, genel klinik çalışmaların sonuçlarına dayanmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi ve risklerle ilgili olarak lütfen üroloğunuza başvurunuz.

1. Bouchier-Hayes DM, Anderson P, Van Appledorn S, Bugeja P, Costello AJ. KTP laser versus transurethral resection: (KTP lazer ve transüretral rezeksiyon yöntemlerinin karşılaştırılması:) early results of a randomized trial. (Rastgele gruplu bir deneyin erken sonuçları.) J Endourol. 2006 Aug;20(8):580-5.

3. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. High power potassium-titanyl-phosphate laser vaporization prostatectomy. (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat lazerli buharlaştırma ile prostat alınması.) J Urol. 2000 Jun;163(6):1730-3.

4. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. Photoselective potassium-titanyl-phosphate laser vaporization of the benign obstructive prostate: observations on long-term outcomes. (İyi huylu engelleyici prostatın ışınseçerli potasyum titanil fosfat lazer buharlaştırılması: uzun süreli sonuç değerlendirmeleri.) J Urol. 2005 Oct;174(4 Pt 1):1344-8.

5. Malek RS, Barrett DM, Kuntzman RS. High-power potassium-titanyl-phosphate (KTP/532) laser vaporization prostatectomy: (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat (KTP/532) lazerle buharlaştırma ile prostat alınması.) 24 hours later. (24 saat sonra.) Urology. 1998 Feb;51(2):254-6.

8. Yakupoğlu YK, Dönmezer S, Mestci B, Sağlam R, Şimşek US. Successful treatment of BPH over 100 ml with KTP laser. (100 ml'den fazla olan prostatlardaki BPH'nin KTP lazerle başarılı tedavisi.) J Urol 2006 May;175(4 suppl.):463 abstract 1522.

10. Sarıca K, Alkan E, Lüleci H, Taşçı AI. Photoselective vaporization of the enlarged prostate with KTP laser: (Prostat büyümesinin KTP lazerle ışınseçerli buharlaştırılması:) long-term results in 240 patients. (240 hastada uzun süreli sonuçlar.) J Endourol. 2005 Dec;19(10):1199-202.

11. Mueller EJ. A series of 60 Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi (Yeşil Işık) photoselective vaporization of the prostate (PVP) patients with results equal to standard TURP with much decreased morbidity and much quicker return to full normal unrestricted activity. (Sonuçları standart TURP tedavisiyle aynı, ancak çok daha düşük ölüm oranı olan ve normal sınırsız günlük yaşama çok daha hızlı şekilde döndüren, prostatın ışınseçerli buharlaştırılması (PVP) Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi (Yeşil Işık) işlemi uygulanmış olan 60 hasta.) 52nd Annual James C Kimbrough Urological Seminar. Jan-16-Jan 21, 2005 Honolulu, Hawaii abstract 41.

Etiketler: prostat büyüme değerleri, prostat büyümesini durdurmak, prostat büyümesine doğal tedavi, prostat büyümesi ereksiyonu etkilermi, prostat büyümesi ekşi, prostat büyümesini engelleyen bitkiler, prostat büyümesini engellemek